Cyryl Piela Fizjoterapia

ZŁAMANIE PALCA DŁONI

Jeśli niedawno doznałeś/aś urazu, który wymaga fachowej pomocy, a jednocześnie szukasz placówki, gdzie zostaniesz poddany/a kompleksowej terapii, nasza placówka jest idealnym miejscem dla Ciebie! Pragniemy przedstawić kolejny case study – przypadek pacjenta z nietypowym złamaniem paliczka dalszego palca lll u lewej ręki, który zgłosił się do nas po 8 tygodniach noszenia szyny zabezpieczającej.

Pacjent cierpiał na ból, ograniczenie ruchomości, osłabienie siły mięśniowej, a także miał problemy z codziennymi czynnościami w pracy jak pisanie na komputerze. W terapii zastosowaliśmy procedury takie jak „miodobranie”, technikę pinami tzw. „gradobicie” i mobilizacja stawów.

Dodatkowo pacjent otrzymał zadania domowe, czyli zestawienie ćwiczeń do wykonywania w domu.
Zauważyliśmy zwiększenie zakresu ruchomości palca a obrzęk sukcesywnie się zmniejszał, a co za tym idzie pacjent odczuwał komfort i ulgę oraz większą siłę w dłoni.

Jeśli Ty również doznałeś/aś urazu lub borykasz się z jakimkolwiek problemem związanym z narządem ruchu, zapraszamy do naszej placówki! Nasi specjaliści pomogą Ci w doborze odpowiedniej terapii i pokażą, jak wykonywać ćwiczenia w domu, by uzyskać najlepsze efekty.

Najnowsze wpisy