Cyryl Piela Fizjoterapia

Wkładki ortopedyczne

W wybranych i medycznie uzasadnionych przypadkach stosujemy korektę ustawienia stóp za pomocą systemu termoplastycznych wkładek ortopedycznych ICB MEDICAL, które opracowane przez specjalistów (lekarzy podiatrów i biomechaników w Australii) są wynikiem wieloletnich badań i obserwacji medycznych.

Platforma podoskopowa FOOTWORK

Dobór wkładek odbywa się w trakcie jednej wizyty uprzednio przeprowadzając szczegółową analizę na platformie posturograficznej FOOTWORK w staniu i dynamicznie podczas chodzenia. Po zebraniu i przeanalizowaniu wyników z badania pacjenta fizjoterapeuta decyduje o sposobie i rodzaju doboru wkładki. Wkładka ICB MEDICAL jest termoformowalna na całej długości, grubości i szerokości (za pomocą pistoletu termicznego w temperaturze 300-600°C), co daje możliwość terapeucie realizacji każdego planu na wkładkę korekcyjną lub odciążającą (system posiada również całą gamę dodatków umożliwiających wykonanie złożonych aplikacji na wkładce).

Istnieje możliwość wielokrotnej zmiany kształtu wkładki, co umożliwia np. korekcję etapową (np. w celu ochrony stawów kolanowych), lub dalszą terapię wkładką po uzyskaniu wstępnych efektów (np. po wizycie kontrolnej).

Materiał EVA o opatentowanej zamkniętej strukturze (bez pęcherzyków powietrza), z którego wykonana jest wkładka ortopedyczna, posiada pamięć kształtu, co umożliwia wykonywanie odbarczeń czasowych na wkładce (np. przy bolesnych modzelach, zapaleniu rozcięgna podeszwowego – ostrogi piętowej).
Po połączonej terapii (terapii powięziowej/manualnej + wkładka), wystarczy ponownie podgrzać strumieniem powietrza (ok 500 ºC) fragment wkładki aby przywrócić jej pierwotny kształt, pozostawiając prawidłową korekcję pięty.

Dodatkowo system ICB MEDICAL posiada szeroki wachlarz możliwości doboru odpowiedniej wkładki – występują w 5 stopniach twardości (dobór w zależności od wagi pacjenta, oraz rodzaju dysfunkcji). Opatentowana przez ICB MEDICAL podwójna gęstość – wkładki w różnych miejscach powierzchni mają rożną twardość – tam gdzie wymagane jest wsparcie, materiał jest bardziej gęsty (sztywniejszy), w innych miejscach gdzie niezbędny jest komfort, materiał ma mniejszą gęstość (jest bardziej miękki, komfortowy).

Istnieje możliwość doboru wkładki powlekanej z zewnątrz tkaniną (np. do półbutów), w 2/3 długości (np. do balerinek), specjalnych do damskich butów na obcasach, sportowych dla aktywnych, czy specjalnych dla dzieci, czy bardzo miękkich – komfortowych dla osób starszych.

Wkładki termoplastyczne ICB Medical zalety:

 • 100% EVA
  Opatentowana termoformowalna struktura materiału
 • Zamknięta struktura
  Bez pęcherzyków powietrza. Zapewnia dużą wytrzymałość na odkształcenie
 • Podwójna gęstość włókien
  Twardsza strefa podporu korekty i strefa komfort
 • Trójkątna podpora
  Opatentowany system dystrybucji masy ciała zapewnia równomierne rozmieszczenie ciężaru ciała na stopie
 • Uniwersalne
  Szeroka gama produktu umożliwia zastosowanie wkładek w sporcie oraz życiu codziennym. Możemy ich użyć do każdego rodzaju obuwia oraz w każdym wieku.
 • Trwałe
  Specjalna opatentowana struktura EVA o dużej gęstości nie ulega odkształceniom. Raz uformowana wkładka nie deformuje się. Pewne wsparcie na wiele lat użytkowania.
 • Higiena
  Materiał pokrywa specjalna bakteriostatyczna powłoka. Wkładka jest łatwo zmywalna, nie przetrzymuje zapachów ani bakterii. Można ją wygodnie umyć mydłem i wodą.
 • Pamięć kształtu
  Wkładka po rozgrzaniu wraca do pierwotnego kształtu. Dzięki temu raz zastosowany materiał daje możliwości wielokrotnej korekcji bez konieczności kupowania nowych wkładek.
 • Termoformowalne
  Wkładki na całej swojej powierzchni są w pełni termoplastyczne. Daje to szerokie możliwości dopasowania kształtu nawet dla najbardziej wymagających stóp.
 • Indywidualne
  Wkładki są formowane bezpośrednio na stopie pacjenta. Ten sposób aplikacji daje gwarancję idealnego dopasowania do potrzeb korekcji stopy.

UWAGA! Bardzo ważną kwestią umożliwiającą dobór wkładek w trakcie jednej wizyty jest posiadanie ze sobą odpowiedniego obuwia spełniającego odpowiednie kryteria:

 • płaska podeszwa buta (brak lub znikomy obcas),
 • zapiętka stabilizująca piętę lub but sięgający do kostek,
 • elastyczna podeszwa najlepiej by mogła zostać wygięta w każdym kierunku,
 • preferowany jest pełen but, który będzie stanowił dostateczne rusztowanie dla wkładki, tak aby nie ulegała niepotrzebnym bocznym odkształceniom pod wpływem ciężaru ciała.

KTO SIĘ TYM ZAJMUJE?
mgr Cyryl Piela