Zainteresowanie fizjoterapią po raz pierwszy pojawiło się podczas wizyt w gabinetach fizjoterapeutów wskutek kontuzji nabywanych na treningach piłki siatkowej. Agata od najmłodszych lat związana jest ze sportem. Trenowała nie tylko siatkówkę, ale również jeździectwo.
Swoją drogę edukacji rozpoczęła na studiach w Akademii Wychowania Fizycznego i Sportu w Gdańsku, dalej kontynuując naukę na Gdańskim Uniwersytecie Medycznym, uzyskując tytuł magistra.
Największą uwagę w dziedzinach fizjoterapii poświęciła fizjoterapii sportowej oraz uroginekologicznej. Bierze udział w licznych kursach i szkoleniach, rozwijając się by jak najlepiej pomóc pacjentowi.
W swojej pracy zawsze stara się poznać przyczynę dolegliwości i dobrać odpowiednie techniki do danego schorzenia. Łącząc techniki terapii powięziowej i narzędziowej pracuje z pacjentami zarówno w stanie ostrym jak i przewlekłym.
Prywatnie, Agata jest miłośniczką zwierząt. W jej głowie zrodził się również pomysł rozwoju w kierunku fizjoterapii zwierząt oraz połączenia miłości do zwierząt i fizjoterapii w postaci hipo- i dogoterapii. Wie, jak ważna jest aktywność fizyczna, dlatego nie rezygnuje z treningu siłowego oraz innych sportów.